Dornova metoda

Dornova metoda je efektivní terapie, prováděná manuálním způsobem, jejímž cílem je správné navrácení kloubů a obratlů do jejich původního postavení a také odstranění prvotní příčiny potíží. Dornova metoda se zaměřuje nejen na fyzické bloky, ale může také ulevit těm psychickým.

Co je Dornova metoda a její proces

Nejedná se o klasickou manuální masáž, ale o manuální terapii zaměřenou na korekci biomechanických nerovnováh těla. Terapeut specializující se na Dornovu metodu by se měl držet jejích zásad. Prvotně by měl začít terapii od nejdistálnějšího segmentu – dolních končetin, kde sleduje srovnávání kyčelních kloubů, tak i kloubů dolních končetin a pánve včetně sakroiliakálního skloubení a kostrče. Dále pokračuje terapií páteří až k horním končetinám těla. Jemným mobilizačním opakovaným tlakem na trnové výběžky podle směru jejich vybočení se srovnávají obratle do jejich fyziologických pozic. Doporučujeme několik návštěv, abychom zabránili vzniku mikrotraumat ve tkáních.

Breussova masáž jako součást terapie

Breussova masáž je využívána k prohloubení uvolnění těla. Pomocí jemného tahu vytvoří prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou. Při masáži je využíván třezalkový olej, který nabobtná meziobratlové ploténky a uvolní nervy, které jsou propojeny s nervy celého těla. Ploténka ve své původní velikosti plní své funkce – ochrana nervů a odpružení / rotace páteře.

Výhody Dornovy metody

  • Vyrovnává statiku těla
  • Odstraňuje prvotní příčinu bolesti
  • Navrací klouby a obratle do jejich správného postavení
  • Pozitivní vliv na bloky psychické, nejen fyzické
  • Přináší úlevu od bolesti a zlepšuje pohyblivost
  • Preventivní účinky proti dalším poruchám držení těla
  • Prováděna přirozenou a bezbolestnou povahou

Ideální kandidáti pro terapii

Dornova metoda je vhodná pro pacienty trpící bolestmi zad, kyčlí, kolen, skoliózou či rozdílnou délkou dolních končetin (pokud nejde o vrozenou vadu). Může také pomoci od bolesti hlavy či s křečovými žilami. Naopak není vhodná pro lidi s akutními záněty, osteoporóze či po operaci plotének.

Doporučení pro klienty

Je-li metoda pro vás vhodná či není, je lepší prodiskutovat s odborníkem. Klíčovým prvkem této metody je spolupráce mezi terapeutem a klientem. Terapii je třeba provést několikrát (počet je individuální) a výsledky se mohou dostavit po pár týdnech až měsících. Mezi návštěvami doporučujeme 3-4 týdny odstup. Po masáži vám poradíme, jak předejít nesprávným pohybovým návykům a která cvičení doma provádět preventivně.

Dornova metoda v Brně nastolí rovnováhu ve vašem těle a zbaví vás zdravotních problémů, které vás trápí. Jako třešničku na dortu provedeme Breussovu uvolňující masáž, která pomocí třezalkového oleje vyživí vaše meziobratlové ploténky. Navštivte nás a přesvědčte se sami o kouzlu Dornovy metody.