Masáže brno, Kosmetika Brno, Pedikúra Brno Masáže brno, Kosmetika Brno, Pedikúra Brno

Pedikúra Brno, Zarostlé nehty Brno

24.05.2024

Přístrojová pedikúra 

Přístrojová pedikúra je ideální pro všechny typy klientů, nejvíce zejména pro diabetiky je vhodná přístrojová pedikúra, jelikož u ní nehrozí takové poškození integrity kůže, aby vzhledem k možné diabetické neuropatii nadále vznikala větší poškození vedoucí k nekrotizaci ran, které jsou u diabetiků po úrazu velice časté. 

Přístrojová pedikúra je ideálním způsobem, jak zabránit ztvrdlé kůži rychle narůst zpět, protože do kůže brusný kotouček nezajíždí do živé tkáně, a tudíž brusný kotouček při přístrojové pedikůře vezme pouze odumřelou-zrohovatělou kůži. To znamená, že kůže po přístrojové pedikůře nemusí natolik aktivovat ochranný epitelizační (obnovovací) proces, a proto kůže roste méně, a na přístrojovou pedikúru se postupně také chodí méně často, jelikož není vytvořena znovu a rychle tak velká vrstva zrohovatělé kůže.

Přístrojová pedikůra je vhodná i pro šetrné odstranění kuřích ok, přístrojová pedikúra je také ideální pro rozpoznání různých kožních onemocnění nebo je právě přístrojová pedikúra šetrná pro jemné spravení - ztenčení ztluštělých nehtů či abrazi nehtů s mykózou.Zarůstající nehty

Zarůstající nehty jsou poměrně častým a bolestivým problémem z oblasti pedikúry, který dokáže nemile zkomplikovat kvalitu chůze a proto je tu pedikůra s aplikací rovnítka na nehty. Zarostlý nehet se může objevit u všech věkových kategorií, ať už dětí nebo dospělých. Nehtových rovnátek je širší škála, podle toho jak zarostlý nehet je a jak se prirozeně chová. Velmi klíčová je pedikůra kde jejich počátky pedikérka objeví a včas aplikuje rovnátko.

Co tedy zarůstající nehet je? Je to stav, kdy okraj nehtu nesprávně roste a zarůstá do okolní tkáně. Zde způsobuje bolest, otok a často také zánět - infekci. Problém se zarostlým nehtem se projevuje na převážně na palcích u nohou. Pedikůra a rovnátka na nehty jsou účinným způsobem, jak nehet správně a šetrně napravit bez ošetření lékařem na chirurgii,

Příčin, jak zarostlý nehet vzniká, je hned několik. Nejčastější z nich je nesprávné stříhání nehtů, kdy jsou střižené příliš krátko a nebo okraje jsou zakulacené. Vytvořit problém se zarůstáním nehtu se může také díky nevhodné obuvi. Jestliže je bota příliš těsná, utlačuje prsty k sobě a tím mohou nehty zarůstat do kůže. Dalším negativním faktorem je poranění a úraz nehtu nebo nedostatečná hygiena s péčí o chodidla. Podstatnou roli k tvorbě zarůstajících nehtů tvoří také genetika, kdy člověk zdědí například zakřivené nehty, které mají tendenci vrůstat do tkáně.

Vývoj problému probíhá v několika fázích. V následujících řádcích je popsané, jaké jsou stádia zarůstajícího nehtu. 1. stádium se vyznačuje zarudnutím, otokem a pomalou tvorbou hnisu. Ve 2. stádiu se prohlubují počáteční příznaky, bolest se projevuje už i při chůzi a v obuvi. Poslední stádium již vyžaduje lékařské ošetření-úplné odstranění nehtu. Proto se nebojte a raději včas navštivte npedikúru. Bolest je velmi intenzivní, otok je výrazný, infekce se může začít šířit do okolí a místo zarostlého nehtu je hnisavé. V této fázi je zásah odborníka nezbytný. Záleží samozřejmě na velikosti problému, když navštívíte pedikúru, rozhodně se Vám otevře více možností  než celé odstranění nehtu na chirurgii.

popis jak funguje rovnátko

Domácí péče nezabrala a nepříjemné příznaky jako bolest, otok, sekrece z rány přetrvávají, popřípadě se stav zhoršuje? Poté je vhodná doba navštívit lékaře, abyste předešli vážnějším komplikacím. Na specialistu se obraťte i v případě, že se vám problémy opakovaně objevují a máte například nehty deformované nebo jen rostou křivě.

V takovém případě se zkuste poohlédnout po službě ortonyxie. Jedná se o profesionální metodu řešící zarůstající nehty, při které se využívají tzv. rovnátka (plastová, kovová nebo kombinovaná). Upevní se k nehtu a mají za úkol narovnat nehtové lůžko, které postupně zaroste do požadované polohy a nehet zůstane správně nasměrovaný. V rámci přístrojové pedikúry zajišťuje celistvou neinvazivní péči o chodidla a nehty. Nejedná se o chirurgický zásah, není potřeba anestezie a rovnání je pro nehet pomalé a přirozené. Ortonyxie je jednoduchý způsob, jak se trvale zbavit problému se zarůstáním nehtů.

V textu výše je popsán velmi častý problém se zarůstáním nehtů. Existuje několik faktorů, jenž mohou zapříčinit zarostlý nehet. Mezi nejčastější se řadí špatná metoda stříhání nehtů. Dále je rozebráno, jak si se zarůstajícím nehtem pomoci doma a v případě těžších stadií se obrátit na lékaře. Jako prevence opakovaných zarůstajících nehtů je vhodné řešení ortonyxie. Spoustu salonů jej nabízí v rámci přístrojové pedikúry. I když se zarostlý nehet může zdát jako banální problém, nepodceňujte pravidelnou kontrolu a údržbu nohou. Můžete tak předejít nepříjemným komplikacím a ušetřit si spoustu trápení.

Masáže brno, Kosmetika Brno, Pedikúra Brno
Masáže brno, Kosmetika Brno, Pedikúra Brno